У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень

У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень

Працівникам сумської лікарні №5 заборгували понад 3 млн грн заробітної плати за серпень. Всю суму мали сплатити наприкінці місяця, 14 вересня вони отримали 30% від усього залишку.

Тетяна Бозаджиєва майже рік працює медсестрою у віддіденні анестезіології з хворими на коронавірус. Гроші, розповідає, обіцяють виплатити з початку місяця.

“Я питала у безпосереднього керівництва, коли заробітна плата. Спочатку обіцяли, що вона буде з 1 по 5, потім з 5 по якийсь ще день. Потім в п’ятницю дали “корішок”, гроші ми так і не отримали. Я не можу зрозуміти, як відбувається оплата моєї праці. Написано: доплата НСЗУ така-то сума, а далі вже чітко розписано моя посада, все те, що не стосується “ковідних” грошей. Ніколи не вказується відсоток, який ми отримуємо”, – розповіла жінка.

Також Тетяна говорить, що мають велике навантаження – на змінах не вистачає медсестер та санітарок.

“От зараз у нас на три медсестри лежить 30 хворих. Це виходить 10 пацієнтів на одну медсестру, це фізично дуже важко. Були локдауни, ми взагалі працюємо у реанімації, у нас на сім ліжок, які розраховані у реанімації, лежало 14 пацієнтів”, – говорить вона.

За словами заступниці директора лікарні Віти Лапоногової, Національна служба здоров’я України заборгувала закладу майже 7,5 млн грн – це гроші за надані послуги у серпні.

“Останній платіж по основному договору НСЗУ у нас був 20.07, що дозволило нам виплатити заробітну плату за другу половину липня. Починаючи з 1.08 і мабуть до 15.08 у нас виникали питання, ми турбували НСЗУ з приводу відсутності фінансування і звітів авансування за серпень . Тоді ми отримали листа з НСЗУ, де було повідомлено про те, що іде процес перерахунку всіх договорів за надані послуги, починаючи з квітня і складання додаткових угод”, – розповіла вона.

Додаткову угоду від НСЗУ отримали 6 вересня, 14 вересня – майже 2 млн грн, розповіла Віта Лапоногова. З них сплатили 30% залишку від зарплати, більше грошей у лікарні немає.

“Сьогодні вже спливає термін авансування НСЗУ за вересень, що дозволив би нам виплатити першу половину заробітної плати працівникам за вересень і другу половину за вересень”, – каже заступниця директора лікарні.

Ця лікарня невчасно надала договір підряду на проведення бактеріологічних досліджень, розповіла Суспільному директорка північного регіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

“Ми чекали на цей важливий документ від лікарні. 2 вересня ми лише отримали від лікарні необхідні документи для укладання додаткової угоди по перерахунках. Зараз кошти за серпень п’ятої лікарні знаходяться у державному казначействі, завтра (16 вересня – ред.) вони повинні їх отримати. Це за COVID-19 – 554 тис. грн і за бюджет серпень – 6 млн 874 тис. 334 грн. Після того буде згенерований звіт за вересень”, – сказала вона.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *