«Енера Суми» подала 600 позовних заяв на жителів Сумщини

«Енера Суми» подала 600 позовних заяв на жителів Сумщини

Жителі Сумщини заборгували компанії «Енера Суми» за електроенергію майже 130 млн грн. Серед лідерів антирейтингу – побутові споживачі обласного центру і мешканці Сумського, Конотопського, Охтирського та Шосткинського районів.

Як компанія працює з боржниками – розповіла прес-секретар «Енера Суми» Наталія Гончарова: “Перший крок – це відправка СМС-повідомлень із проханням оплатити рахунок за електроенергію і автоматичне обзвонювання наших клієнтів. Крім того, ми надсилаємо листи-претензії про необхідність оплатити рахунки. Якщо ці заходи не допомагають, компанія-постачальник направляє боржнику попередження про відключення від електропостачання. Якщо і після цього рахунок не було оплачено, борг стягується в судовому порядку. Ми намагаємося йти назустріч споживачам. Тому, якщо клієнти не мають можливості своєчасно і в повному обсязі сплатити рахунок, пропонуємо розрахуватися поетапно, тобто реструктуризувати свій борг. Сторони за взаємною згодою укладають договір про реструктуризацію заборгованості строком на три місяці та оформлюють графік погашення боргу, який є додатком до договору.

Щоб оформити договір, потрібно звернутися до центру обслуговування клієнтів «Енера Суми» у вашому районі, написати заяву і подати необхідні документи – копії паспорта та ідентифікаційного коду, довідки про склад сім’ї та доходи кожного члена сім’ї за останні 6 місяців. До слова: укладення сторонами договору та дотримання споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє його від поточних розрахунків.

Якщо клієнт порушує графік погашення заборгованості, енергопостачальна компанія має право нараховувати пеню за кожен день прострочення, але не більше 100% від суми боргу, і припинити енергопостачання. Поки, під час карантину, ці норми не застосовуються. Але компанія має право звернутися до суду або в односторонньому порядку розірвати договір із споживачем, якщо той порушив його умови (наприклад, не виконав графік погашення заборгованості). На сьогодні до суду подано 600 позовних заяв.

shans.com.ua

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *