У селі Залізняк поблизу Сум завершили перші цикорієві жнива

У селі Залізняк поблизу Сум завершили перші цикорієві жнива

Олександр ВЕРТІЛЬ,
«Урядовий кур’єр»

Доволі незвичні жнива завершилися в селі Залізняк, що неподалік Сум. Місцеві господарі зібрали перший урожай кавового цикорію, який вирощували в межах виграного минулорічного проєкту «Незвичайні села України».

Як розповіла один із його ініціаторів Ірина Варламова, яка працює у Верхньосироватській сільраді методистом відділу освіти, культури, молоді і спорту, завдяки гранту в сумі 100 тисяч гривень місцева громада придбала повний комплект для вирощування і переробки цикорію, виготовлення кави на основі цієї традиційної культури.

Вирощувати сировину зголосилися близько десятка сімей, а кавовий напій має стати ароматною «фішкою» для туристів. На жаль, коронавірус вніс свої негативні корективи до планів місцевої громади, однак ідея з вирощування цикорію залишається актуальною і перспективною.

Урожай у місцевих господарів, як для першого року, видався доволі високим. Валове виробництво коливалося від 10 до 50 кілограмів, що дозволило створити міцну сировинну базу для майбутнього кавового виробництва.

У Залізняку впевнені, що вірус неодмінно відступить, а туристи відвідуватимуть чарівний історичний куточок Слобожанщини і обов’язково смакуватимуть кавою з цикорію.

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *