На Сумщині зібрали рекордний врожай технічних конопель

На Сумщині зібрали рекордний врожай технічних конопель

Цьогоріч на базі Інституту сільського господарства ПС НААН зібрали рекордний врожай технічних конопель. 

За словами старшого наукового співробітника Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віталія Кабанця, в цьому сезоні вдалося досягти високих показників врожайності на рівні 16 ц/га, передає AgroNews.

Ліцензію на вирощування коноплі Інститут отримав у 2016 році, та за цей період виробляв високоякісне насіння, левову частку якого було реалізовано численним партнерам. Згідно інформації фахівців Інституту, у 2018 та 2019 роках під конопляні насіннєві ділянки було відведено 19,5 га 19 га відповідно.

Інститут у подальшому планується розширювати площі під культурою.

За словами представників Інституту, вирощування технічних конопель стане одним з аграрних пріоритетів наукової установи. Водночас науковці наполегливо розробляють нові екологічно орієнтовані сортові технології вирощування посівних конопель, затребувані в Україні й за її межами.

За словами Віктора Кабанця, директора Інституту сільського господарства північного сходу НААН, сьогодні із промислових конопель господарі мають величезний економічний зиск. А галузь коноплярства представляє значні перспективи культури на промисловому та продовольчому ринках України та світу.

Нагадаємо, Інститут луб’яних культур НААН з 1930-х років ведуть селекцію конопель. Раніше медичним видом цієї рослини не займалися.

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *