Коронавірус. Хворіють вже майже 1000 сумчан

Коронавірус. Хворіють вже майже 1000 сумчан

За неділю 13 вересня було підтверджено COVID-19 у 46 жителів м. Суми (загалом по області у 101 особа)

Олена Чумаченко, в.о. начальника міськвідділу охорони здоров’я повідомила, що наразі в Сумах 947 осіб хворих на коронавірус перебувають на лікуванні. За увесь час пандемії в обласному центрі зареєстровано 1358 випадків захворювання.

У міській клінічні лікарні № 5 розгорнуто 47 ліжок, на лікуванні перебуває 51 особа, з них дев’ять хворих – на кисневій підтримці, трьох підключено до апаратів ШВЛ. На лікуванні в міській дитячій лікарні перебуває 24 дитини, у однієї підтвердили COVID-19, 23 дитини з підозрою, з них четверо перебуває у відділені інтенсивної терапії. Протягом минулого тижня коронавірусну інфекцію виявлено у 307 сумчан, що складає 62% від загальної кількості випадків по області, де було зареєстровано 493 захворілих. Померло за минулий тиждень п’ятеро жителів області, один з них – сумчанин.

Заступник Сумського міського голови Степан ПАК: «Якщо кожного дня будемо фіксувати по 60 випадків хвороби, то є ймовірність, що Суми віднесуть до «червоної» карантинної зони».

Олена Чумаченко відзначила збільшення звернень до сімейних лікарів пацієнтів із ознаками пневмоній та значне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом коронавірусної хвороби та її ускладнень.

Паралельно з коронавірусом восени і взимку в Україну може прийти найстрашніший із виявлених нещодавно штамів грипу

У зв’язку з поширенням хвороби Міністерство охорони здоров’я України 6 вересня представило оновлений покроковий механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус. Перший та другий кроки лишилися без змін – звернення пацієнта до сімейного лікаря та консультація з ним телефоном (за потребою – виїзд). Нововведеням є крок №3 – «виклик мобільної бригади для забору зразків» і, відповідно, крок №4 – «передача зразків у лабораторію». Раніше особа з підозрою на коронавірус мала здавати аналізи й відвідувати лабораторію самотужки.

Хворий світ
Збільшення інфікованих – не тільки український і сумський, а й світовий тренд. 5 вересня у світі виявили 269 тисяч випадків зараження коронавірусом. Зокрема 29 тисяч в країнах Європи. До речі, в країнах Європи лідерами антирейтингу з кількості нових випадків COVID-19 є Франція, Росія та Україна. Найбільшими епіцентрами поширення коронавірусної інфекції залишаються США, Бразилія та Індія. Тривожно, що нині у світі за тиждень діагностують близько 1,5 млн нових випадків COVID-19. Тоді як раніше число підтверджених випадків за тиждень коливалося в межах 500-600 тис. в травні і 700-800 тис. на початку червня.

Нове епідемічне зонування запроваджується на 14-денний термін або до наступного засідання комісії ТЕБ та НС.

Літо та спека не зупинили швидке розповсюдження вірусу попри всі надії чиновників та науковців.Найкритичнішу ситуацію щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні слід очікувати в жовтні, коли починається сезон гострих респіраторних захворювань. Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 р. Такий прогноз зробила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Маргарет Харріс, повідомляє Reuters.

Восени і взимку 2020-2021 років до пандемії коронавірусу в Україні може додатися новий вірус грипу, схожий на COVID-19. Вчені називають його «Гонконг». Він буде найстрашнішим із виявлених нещодавно штамів грипу, яких особливо варто побоюватися цього сезону. Про це розповіла вірусологиня, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла МИРОНЕНКО. МОЗ радить українцям зробити щеплення від грипу у версені.

Ксенія Соболєва
Панорама №37-2020

Джерело: http://rama.com.ua/

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *