У Сумах напередодні 34-ї річниці аварії на ЧАЕС поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля

У Сумах напередодні 34-ї річниці аварії на ЧАЕС поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля

Перші квіти біля пам’ятника жертвам Чорнобиля в Сумах. Через оголошений цього року карантин, в обласному центрі не планується проведення традиційного мітингу-реквієму. Але загиблих від підступного атому напередодні 34-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС згадали представники регіональної організації Опозиційної платформи – За життя.


Депутат обласної ради Олександр Стрельченко прийшов до пам’ятника разом із головою Сумської міської ГО «Чорнобиль Суми» Лідією Самко.

Жінка згадувала, як у 1986-му працювала телефоністкою, отримала дозу опромінювання. Бідкається, що перші десять років після аварії на АЕС про чорнобильців ще пам’ятали, а зараз більшість пільг залишилася на папері.

«Минулого року кожному інваліду-чорнобильцю дали лише 291 гривню. Медичне забезпечення не фінансується, путівки надаються тільки половині інвалідів у найгірші санаторії України. Доїхати туди хворій людині дуже важко, тому багато ліквідаторів відмовляються. Ми зверталися до Президента, Кабміну про те що пільги не фінансуються, пенсія інвалідам з 2006 року не індексується і не перераховується. Але проблеми чорнобильців нікого не турбують окрім депутатів-опозиціонерів. Лише вони відкликаються на всі наші звернення, виконують свої обіцянки і роблять все, що їм під силу», – розповіла ліквідатор аварії на ЧАЕС.

Олександр Стрельченко каже, що дійсно, за ініціативи їхньої команди багато коштів було виділено на ремонти, медичне обладнання, медикаментозне забезпечення для обласного диспансеру радіаційного захисту населення. «Але настав 2020 рік дуже серйозно постало питання збереження «чорнобильської лікарні» через недофінансування закладу вторинної ланки з боку Національної служби здоров’я», – говорить голова регіональної організації Опозиційної платформи – За життя.

Не менш важливими проблемами опозиціонер вважає зменшення бюджетного фінансування «чорнобильських» програм і досі не вирішеним питання повернення соціальних пільг, скасованих у 2014 році. Олександр Стрельченко нагадав, що за ініціативи представників Опозиційної платформи – За життя, урізання пільг чорнобильцям було визнано незаконним. Незважаючи на те, що вердикт КСУ є обов’язковим і не може бути оскарженим, тепер уже нова влада не поспішає його виконувати. У бюджеті на 2020 рік вона взагалі заморозила збільшення фінансування програм підтримки чорнобильців, залишивши їх на рівні минулого року.

Політик зазначив, що його колеги у Верховній Раді перед введенням карантину в країні подали законопроект №1117, у якому пропонують відновити норми закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У ньому вимагають збільшити фінансування на соціальну підтримку та забезпечення чорнобильців мінімум удвічі – до 4 млрд грн, відновити безперебійне забезпечення безкоштовними ліками пільгових категорій чорнобильців, путівками на санаторно-курортне лікування, спеціальним автотранспортом для інвалідів-чорнобильців, зберегти та збільшити фінансування мережі медустанов для чорнобильців.

Джерело: http://everyday.sumy.ua/

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *