В Сумах поліцейські розповідали, як не потрапити на гачок шахраїв

В Сумах поліцейські розповідали, як не потрапити на гачок шахраїв

Під час традиційної зустрічі правоохоронці та соціальні працівники комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня» обговорили шляхи та методи спільного протистояння майновим злочинам, що вчиняються стосовно літніх і одиноких громадян.

Чергова зустріч працівників поліції з «берегинями» була викликана гострою проблематикою скоєння шахрайств щодо людей похилого віку, пенсіонерів, одиноких та осіб з інвалідністю. Левова частка з цих злочинів – так звані «телефонні» шахрайства, коли зловмисники, представляючись працівниками поліції чи банківських структур під різними приводами виманюють у стареньких чималі суми коштів. Крім того, зловмисники «працюють» зі своїми жертвами під виглядом соціальних працівників або працівників Пенсійного фонду. Або ж, приходячи додому до літніх одиноких людей під виглядом представників енергонагляду чи газових служб, беруться перевіряти документи та «інспектувати» обладнання. А в цей час їх спільники швидко оглядають житло та виносять гроші і цінності.

Начальник сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Сумського відділу поліції Андрій Синельник застеріг: шахраї та злодії чи не щодня вигадують нові схеми, аби виманити чи викрасти у стареньких гроші. Тому слід постійно нагадувати та попереджати опікуваних громадян, щоб вони не довіряли настільки  безоглядно незнайомим чи малознайомим особам, не відповідали на дзвінки з прихованих номерів, не довіряли всіляким смс-розсилкам з приводу несподіваних виграшів квартир, автівок чи надзвичайно великих грошових сум.

Також слід застерегти  стареньких стосовно реалізаторів лікарських диво-приладів чи чудодійних медикаментів. В першому випадку, аби «щасливчик» отримав свій приз, необхідно сплатити певні кошти. В іншому випадку розрекламований дорогий пристрій виявляється дешевеньким масажером, а дефіцитні закордонні ліки – харчовими добавками.

Правоохоронці передали соцпрацівникам для подальшого розповсюдження серед пенсіонерів буклети-пам‘ятки з порадами, як виявити шахрая, як протистояти подібним пасткам, та куди звернутися в тому разі, якщо людина все ж таки стала жертвою злочинних дій.

Джерело: http://sumypost.com/

pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *