У “Сумигаз” розповіли, що робити з двома платіжками

У “Сумигаз” розповіли, що робити з двома платіжками

У січні сумчанам почали приходити дві платіжки за газ. Дві платіжки за газ не означають збільшення платежів для населення.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на фінансового директора товариства “Сумигаз” Світлана Рибальченко.

За її словами, відтепер окремою платіжкою приходить плата за технічне обслуговування та модернізацію обладнання газових мереж. Раніше вона входила до загальної вартості за газ.

“Згідно з типовим договором на розподіл, споживач повинен сплачувати послугу розподілу до 20 числа поточного місяця. Саме через те, що ми не встигли доставити квитанції споживачам до 20 числа, ми включили в платіжку оплату за два місяці. Однак, це не зобов’язує споживача платити у січні за два місяці. Це інформує споживача про розмір плати на лютий “, – каже Рибальченко.

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий газовий рік: із 1 жовтня по 30 вересня. Вартість доставлення газу споживачі сплачуватимуть щомісяця. За словами Світлани Рибальченко, можна заплатити за кілька місяців наперед.

Представник громадського руху з питань житлово-комунального господарства Олексій Пархомчук вважає, що окремий платіж – це по суті абонплата, в платіжках вона позначена “за розподіл і доставку газу”.

“За сам газ ми оплачували постфактум, після того, як ми його спожили. Тепер дві платіжки, вони різні. Чітко треба розуміти, що об’єм, розрахований за попередній період – з 1 жовтня по 31 вересня, але він враховує й об’єм, приведений до стандартних умов. Це те, що НКРЕКП визнає неправомірним. Тому правомірність цих рахунків зараз під питанням”, – каже Пархомчук.

Також з 1 січня встановлені нові тарифи на розподіл газу, а з 1 липня вони зростуть ще раз. Таким чином вартість зросте майже удвічі й за пів року складатиме 1 гривню 12 копійок з ПДВ.

Джерело: http://sumypost.com/

pravda

One thought on “У “Сумигаз” розповіли, що робити з двома платіжками

  1. Где перерахунки,которые должны были сделаны за полтора ушедших года,которые Киев обязал сделать. Оплата за транспортировку это и есть по сути удорожание газа,может я ошибаюсь? Удешевление??? 1545 бесплатный номер для звонков в Кабмин. Будем пытаться там ещё поискать справедливость!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *